Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Sprawnośc u używaniu Thomsona/MP40?
Forum Serwisu: Polskie Centrum Enemy Territory > Wolfenstein: Enemy Territory > W:ET Ogólne
Artlight
Cześć,
Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum, wypada abym się przedstawił - przynajmniej jako gracz smile.gif W ET gram od ok. 2 miesięcy i jest to pierwsza i jedyna gra sieciowa w którą gram (od 2 miesięcy mam stałe łącze). Pierwszy raz zagrałem w Coś, ech, będzie z 18 lat temu. W fpp gram od samego ich początku, co jednak IMO ma niewielki wpływ na skuteczność w grze po sieci - to zupełnie inny świat smile.gif Granie to takie moje hobby, które zresztą nigdy nie było najważniejsze - zamiast tv, długo po książkach i uprawianiu sportu (choć właśnie byłem na urlopie i prawie nie wstawałem od komputera smile.gif. Starczy ględzenia...

Wracając do tematu posta. Pochwalcie się proszę jaka, jest wasza sprawność w używaniu ww. broni. U mnie zawiera się ona zwykle w granicach 20 - 35%. Raz jak miałem ekstremalnie niski ping, czyli w moim przypadku 30ms, to udało mi się wyciągnąć ponad 40%.

Oczywiście zdjęs sobie sprawę, że to zależy od wielu rzeczy, między innymi od umiejętności przeciwników (strafowanie itp.), fps itd. Podajcie jednak, tak jak ja, pewien przedział + ewentualne uwagi i zastrzeżenia.

Chętnie usłyszałbym też jak można w sposób efektywny zwiększać sprawność używania tych broni - czyli jak trenujecie.

I na koniec mała dygresja. Taka sprawność IMO nie jest miarą skuteczności gracza. Facet, który poluje na HS-y bedzie miał ją niższą, a w sumie może zabić więcej przeciwników.

Pozdrawiam...
Artlight...


R4Gn4k
imo co do celnosci mam 30-40(w zaleznosci od przeciwnika ofkorz) i raczej na hsy poluje dry.gif co do trenowania nie mozna tego jednoznacznie okreslic trza po prostu duzo grac i wszystko, mozna oczywiscie polepszyc celnosc przez kucanie i takie tam p...y ale juz taki topic jest przyklejony to niebede sie rozpisywal(poczytaj sobie moze ci to cos da:))
Swiety
Dla mnie liczy się ilość hsów (stosunek hsów/do killsów).
Zawsze miałem z tym problem - lata grania w kwaka gdzie nie ma hsów i strzela się z rla głównie pod nogi przeciwnika albo ze spawary lub raila w korpus robi swoje i nawet po prawie 2 latach gry w Wolfa trudno wyplenić "złe przyzwyczajenia" .
Z drugiej strony doświadczenie wyniesione z Quaków też procentują - movement skill, ocena sytuacji wokół siebie, czy też sprawność posługiwania się pfem - po kwaku jest tu dużo łatwiej. No ale w Wolfiw liczą się hsy z mp40 lub thompsona.

U mnie w ET ta stosunek hsów do killsów oscyluje około 1. Czesto mniej czasami więcej. Zależy z kim gram.
Jak przeciwko jakimś warzywom które stoją jak słupy i strzela się do nich jak do tarczy to nawet na 1 killsa przypadają często po 2 hsy. Gorzej jak się gra przeciwko lepszym - tu ilość może spaść do 0.5.

W RTCW miałem dośc mało hsów (z reguły stosunek hsów/killsów coś około lub powyżej 0.5) w ET wyrażnie lepiej. Być może to wynika że bronie strzelają 2-3 razy wolniej i jest czas na lepsze przycelowanie albo zwiększenie skilla.


Jeśli chodzi o cwiczenie skilla.
Czym więcej grasz tym lepszy skill - trening czyni mistrza. Oczywiście pod warunkiem że ktoś nie powtarza błędów, które później moga wejść w krew i bardzo trudno je później wyplenić.

Do ćwiczenia skilla potrzeba jak najwięcej pojedynków 1/1 (dueli). Na typowych standardowych mapach intensywnosć dueli jest bardzo mała.
Natomiast na małych mapkach stworzonych do gry 1/1 częstotliwość dueli jest bardzo duża i po dłuższej partyjce gry na takiej mapy skill czesto idzie do góry.
Wynika to z jednego - czym więcje strzelasz tym bardziej podnosi ci sie skill a na mapach do dueli strzela się bardzo dużo

W RTCW były takie mapy - ctf_multidemo, badplace i jeszcze pare mniej popularnych - stworzone do jednego - jak najwięcje strzelać jak najwięcej dueli - czysty dethmatch, czysta jatka.

W ET jest silly_ctf (raczej kiepska, zbyt duża, przekombinowana) - do dueli potrzeba prostej mapy.
Oraz ctf_welll (nie miałem okazji sprawdzić dokładnie)

Osobiście chętnie zobaczyłbym konwersje do ET ctf_multidemo i szczególnie mojej ulbionej mapy do dueli z RTCW - badplace (notabene przeróbka z q1 imo jednej z najlepszych map do dm w histori fps wogóle - dm4)

Jeszcze chętnie zobaczyłbym konwersje dzm_trickjump - to jest mapa do ćwiczenia skoków, tricków - ogólnie mówiac do ćiwczenia movement skilla (poruszana się)



Oczywiście esencja wolfa to gra w teamach i wypełnianie objective. Ale gra na mapach DM stworzonych do dueli bardzo poprawia skilla.
FarSight
Swiety ma czesciowo racje .... kills/hs jest lepszym wyznacznikiem bo eff spada przez dobijanie ....
Artlight
QUOTE

[cut]
Dla mnie liczy się ilość hsów (stosunek hsów/do killsów).
[cut]
U mnie w ET ta stosunek hsów do killsów oscyluje około 1. Czesto mniej czasami więcej


To ile hs-ow potrzeba żeby zabić (oczywiście z th/mp40 i dla 100hp)?

QUOTE

[cut]
lata grania w kwaka


Troche grałem w Q1 po sieci - jeszcze w szkole. Ale nigdy mnie to nie wciągneło na dobre, za mało myślenia było smile.gif Inna sprawa, że wtedy specjalnie alternatywy nie było jeśli chodzi o tryb rozgrywki. Królował Deathmatch i tyle. Ech... Wtedy to grałem w strategie smile.gif (RTS-y).
spanzik
QUOTE (Artlight @ 10:59, 6 12 2003)

To ile hs-ow potrzeba żeby zabić (oczywiście z th/mp40 i dla 100hp)?


1szy hs jezeli koles ma czapke 40hp , kazdy nastepny 50hp.

Koles w kasku 2hsy + korpus
Medyk w kasku 2hsy + 2 korpus
Vermin
A ja mam pytanko: gdzie mozna znalezc statystyke swoich hsow smile.gif. W More pod koniec mapy mam tylko accuracy i te inne statsy. W konsoli pod koniec gry pamietam, ze tez cos bylo - ale nie jestem pewien tongue.gif. Help.
logres
heh w przypadku mojego klanu to celność ćwiczymy poprzez granie tzw deatch meczów (lol skąd ja to znam) . Według mnie nejlepszą mapką do tego jest Sily ctf . Gracze przeważnie biora na tej mapie fildów .
Acha i nie rzucają nalotów .
blacktyger
Vermin naciskasz alta i ostatnia rubryka to h's ohmy.gif oczywiście podczas gry
a tak w ogóle nie rozumiem w ogóle tego topica ...... dry.gif
rover
ostatnio przezucilem sie z rozdzielczosci 800x600 na 1024x768 i... accuracy nadal mam kolo 35-45%, ale zauwazylem jedna bardzo istotna zmiane. przez ostatnie pol roku grania w et ciagle "(słowo na k)ilem", bo nie wchodzily mi hsy. tzn nawet jak mialem celownik centralnie na glowie kolesia (od poczatku duela, wiec pierwsze dwie kule powinny wejsc w glowe), to i tak czapka mu nie spadala, a kule szly w korpus. w rtcw hsy wchodzily mi raczej gladko - konczylem rundy z wynikami rzedu 0.80-0.90 kill/hs. co sie okazalo - po zmianie rozdzielczosci na 1024x768 hsy w et zaczely wchodzic normalnie i tak z wyniku 20killi/10hsow, koncze rundy z wynikami 20killi/25hsow :0 imo bug gry, NIEDZIOWIEDZ mial chyba podobnie.
dNkN!
nie jestem rover pewny czy to jest bug gry. ja od zawsze gram w 800x600 i ostatnio bardzo często mam stosunek kill/hs w granicach 0.8 - 1.2, przy czym ACC 24-28% (rzadko powyżej 30%).
LOKI 65t
Nawet stosunek head : kill nie jest az tak super dokladny bo niedawno mialem taka sytuacje. Wszedlem na serva a polowa gosci miala juz mniej wiecej po 300 - 400 xpa. I ja grajac swiezym engiem z mp 40 , majac raptem 110 hp nie bardzo mialem jak dac rade dopakowanemu na maxa 400xpowemu medowi z 155 hp. Fakt - w kazdym duelu zakladalem mu heady ale w wiekszosci brakowalo tego 1-2 strzalow zeby go wykonczyc. Dlatego w pewnym momencie mialem 29 headow ale 15 killi. Jak widac wszystko zalezy od sytuacji. dry.gif
dNkN!
QUOTE (LOKI 65t @ 10:28, 9 12 2003)
Nawet stosunek head : kill nie jest az tak super dokladny bo niedawno mialem taka sytuacje. Wszedlem na serva a polowa gosci miala juz mniej wiecej po 300 - 400 xpa. I ja grajac swiezym engiem z mp 40 , majac raptem 110 hp nie bardzo mialem jak dac rade dopakowanemu na maxa 400xpowemu medowi z 155 hp. Fakt - w kazdym duelu zakladalem mu heady ale w wiekszosci brakowalo tego 1-2 strzalow zeby go wykonczyc. Dlatego w pewnym momencie mialem 29 headow ale 15 killi. Jak widac wszystko zalezy od sytuacji. dry.gif

nie, hs to hs. masz mało precyzyjnego ajma, więc nawet jak siadały jakieś hs'y reszta pocisków leciała w ściany, glebe, kosmos. nawet meda na 4lvl mozna zniszczyć 1/3 magazynku. wiem z doświadczenia, że lepiej jest nauczyć się dobrze ajmować niż z miejsca polować na heady
Swiety
Jesli chodzi o taktyke strzelania w Wolfie to jest nastepująca:

- Najważniejszy pierwsze strzały (strzał ?) - chodzi o to żeby mieć hsa.
Czym dłużej strzelamy tym rozrzut jest coraz większy i trudniej o kolejnego hsa.
Dlatego tak bardzo liczą się te pierwsze strzały.
Jak koleś dostaje 1 czy nawet 2 hsy (hsa z dupy) to bez problemu dokończamy go strzałem w korpus (ma już bardzo mało hp) i nie musimy polować na hsy.

KaeL
Nawiazujac do wypowiedzi WOLFszLAGIERa:
Na wieksze odleglosci lepiej jest strzelac krotkimi (ale bardzo czestymi seriami). Na bliskie odleglosci lepiej jest strzelac ogniem ciaglym.
eXtreme
Ja chciałbym zadać pytanie może trochę odbiegające od głównego tematu
lecz zainteresowała mnie następująca rzecz:
- Jak szybko rośnie medykowi HP
(40Hp na 15sek czy może 10sek, chodzi oczywiście o moment gdy zostanie trafiony i zostało mu np. 10HP).
- Czy prędkość "powrotu" HP zależy od levela, a jak tak to jakie są róznice.

Zadałem takie pytania.choć oczywiście mógłbym to sam sprawdzić, ale żadko gram medykiem
i nie chce mi się sprawdzac specjanie jak to się ma w rzeczywistości dlatego pytanie kieruje
do "profesjonalnych" medyków z ET

Dziekuje za odpowiedzi i przepraszam za post nie na temat
( przecież nie będę rozpoczynał nowego tematu w stylu: Medycy w ET smile.gif )
LOKI 65t
QUOTE (dankan @ 9:32, 10 12 2003)
nie, hs to hs. masz mało precyzyjnego ajma, więc nawet jak siadały jakieś hs'y reszta pocisków leciała w ściany, glebe, kosmos. nawet meda na 4lvl mozna zniszczyć 1/3 magazynku. wiem z doświadczenia, że lepiej jest nauczyć się dobrze ajmować niż z miejsca polować na heady

Dobra ale jezeli mamy porownywalny aim (chociaz on mial l4 ltwp) to ja zwyczajnie zniose ciut mniej olowiu. Dlatego med przezywal dzieki hpkom i autregeneracji (chociaz duel trwal raptem 3s ), majac raptem 25hp.
Phantom
Ja mam jedno pytanko jak puszcze kolesiowi serie (2 naboje) to czy 2 naboje pojda w helm, czy on spadnie po pierwszym a drugi uderzy w pusta glowke smile.gif ?
EDIT: Thx za odpowiedz smile.gif
TgcRap4
QUOTE (Phantom @ 8:26, 2 02 2004)
Ja mam jedno pytanko jak puszcze kolesiowi serie (2 naboje) to czy 2 naboje pojda w helm, czy on spadnie po pierwszym a drugi uderzy w pusta glowke smile.gif ?

ohmy.gif 1 uderzy w helm i zabierze mu 40 hp drugi walnie w pusty leb i zabierze mu 50.
HawK_
Co tam mp40 czy thomson wezcie pefa i sprawdzie swoje ac tongue.gif

P.S Moj rekord to 300% czyli 3 kill na jeden strzal ale co to za problem wink.gif
maclin
Pierwsze strzały sa najwazniejsze, a potem chodzi jedynie o to zeby trzymać celownik na przeciwniku, no i sprawnie strejfować. O to chodzi w całej grze, zeby robić wszystko jak najsprawniej i jak najcelniej.
HawK_
Wszystko jest ok dopuki obydwie ze stron maja ping ponizej 100, sprawa pogarsza sie kiedy jedna ze stron ma zbyt duzego lossa (zjawisko teleportacji) wtedy robi sie naprawde nieciekawie.....
Swiety
Ściagnicie sobie lamaki poradnik Raziela biggrin.gif

ftp://ftp.ludd.luth.se/pub/misc/swertcw/m...aimingbyraz.zip


Wiedziałem o nim wcześniej ale nie sciągałem go bo ważył prawie 100 MB, ale zachęcony przez inco w końcu ściągnałem go. Dotyczy on RTCW ale w końcu w ET też się podobnie strzela.
Dla przypomnienia Raziel to jeden z najlepszych graczy RTCW w Europie, gracz mn Rewind jednego z najlepszych klanów w historii RTCW i klanu który obecnie jest w czołówce europejskich klanów ET.

W sumie 100 MB i tak mało materiału, ale myślę że warto.


To co najważniejsze w tym poradniku - utrzymywać celownik cały czas na celu. Niby to takie banalne i oczywiste, gorzej z wykonaniem.
Do tego jest potrzebny odpowiedni dobór sensitivity i odpowiednie ćwiczenia. Jak to zrobić - wszystko jest w zamieszczonych filmikach i plikach txt z opisem (po angielsku).

Oprócz tego kilka poglądowych filmików typu jak się zachowywać w odpowiedniej sytuacji. Dla ludzi nie grających wcześniej w RTCW niektóre filmiki mogą wydawać się jakby były nagrane na speedzie kilka razy większym bo RTCW jest grą bardziej dynamiczną od ET z broniami 3 razy szybciej strzelającymi.
Ale w gruncie rzeczy chodzi o to samo - celne strzelanie z mp40 lub thompsona.

sparrow88
nie zawsze hełm spada przy hs, zdarza sie że trafisz gościa w ryjek, wtedy ma -50 hp ( przydatne dla snajperów). Jednak thompson to nie snajperka, i wali troszke niecelnie, dlatego cieżko jest trafić gościa w pysk
logres
hmm nie jest zbyt ciezko . Po paru miesiacach ten nawyk przychodzi sam i trzymasz celownik na glowce automatycznie(cos w stylu aimbota tylko wyrobionego gra biggrin.gif ). Imo najlepiej w pojedynkach 1 vs 1 najpierw celowac w łeb , gdy przeciwnik straci czapke odrazu kucamy i po korpusie . Z tym kucaniem jest to troche ryzykowne ale mamy wieksze szanse przezycia lol biggrin.gif blink.gif .
esto
kucanie ma tylko sens jesli odleglosc pomiedzy Toba a przeciwnikiem jest troche wieksza... przy typowym duelu, kiedy przeciwnik jest blisko, kucanie nie ma w ogole sensu, wazne jest aby pierwsze strzaly weszly w leb (tu sie chyba wszyscy zgadzamy), natomiast pozniej najlepszym sposob jest szybko strafeowac i walic mu nadal w leb krotkimi seriami po 3-5 pociskow (no chyba ze masz malo HP to walisz serie w korpus ile wlezie), zaleta strzelania krotkimi seriami jest to ze podczas duela mozesz sobie nawet raz poraz podskoczyc (wtedy jestes dla przeciwnika o wiele trudniejszym celem)



]]]]]][[[[[[
[[[[[[]]]]]]
]]]]]][[[[[[
[[[[[[]]]]]]
logres
hmm no nie wiem grajac na servie mam przewaznie kolo 40-60 hs i okolo 50-60 kili (medykiem) i zawsze w duelach jak strzele hs kucam . ALe moze i faktycznie to jest zle rozwiazanie . Hm jeszcze co do tej sprawnosci zauważyłem ze z mp-40 strzela sie latwiej niz z thomsona (moze to tylko moje odczucie )
HawK_
Rzeczywisci wiekszy komfort odczowam szczelajc z MP-40, niewiem co powoduje ze zawsze wole mp nic poczciwego "tomigo".

P.S nikt nie napisal co robic w naprawde trudnej sytuacji podacza duela. kiedy zarwiemy w glowe i HP spadnie do bardzo niskiedo pozmu mozna sie polozyc co czasem dezrientuje przeciwnika( oczywiesci wrog musi byc oddalany o jakie 7-8 m, ta metoda naprawde sie sprawdza gdy mamy do czynienia z mniej zawansowanymi graczami. Sytuacja komplikuje sie gdy jest to prawdziwy profesjanalista smile.gif
SMG
QUOTE (HawK_ @ 0:42, 7 02 2004)
Rzeczywisci wiekszy komfort odczowam szczelajc z MP-40, niewiem co powoduje ze zawsze wole mp nic poczciwego "tomigo".

P.S nikt nie napisal co robic w naprawde trudnej sytuacji podacza duela. kiedy zarwiemy w glowe i HP spadnie do bardzo niskiedo pozmu mozna sie polozyc co czasem dezrientuje przeciwnika( oczywiesci wrog musi byc oddalany o jakie 7-8 m, ta metoda naprawde sie sprawdza gdy mamy do czynienia z mniej zawansowanymi graczami. Sytuacja komplikuje sie gdy jest to prawdziwy profesjanalista smile.gif

Też wiekszy komfort odczuwam strzelając z "Shmeiser'a" (MP40). Moim zdaniem to wina odgłosu wydawanego przez broń. Może też to zauważycie, usłyszycie, iż ten w Thompsonie jest trochę dekoncentrujący. Takie mechaniczne "TUM TUM TUM" (onomatopeja tongue.gif) jakie wydaje Thompson w porównaniu do lekkiego i przyjemnego dla ucha "TUF TUF TUF" z MP40 to naprawdę czynnik potrafiący mocno zdekoncentrować i sprawić, że nie będzie można wyczuć pewnego rodzaju przerw między strzałami a co za tym idzie niemożność w celnym trafianiu HS'ów.

Tak na newbie'ów takie zachowanie skutkuje (położyć się i strzelać, dezoriętując nagle wroga), lecz nie tylko na nich nawet na pro'sów. Leczu tu zaś to jest już czysta loteria tongue.gif czy zaufamy sobie i szczęściu w nadzieii, że się na to nabierze czy też szybki pro's zaczai o co chodzi i "zniweczy" nasz misterny plan wsadzając nam serię w plecy (bo leżymy). W duelu liczą się sekundy, piersze strzały jak to powiedział kolega wyżej. Jedyna imo taktyka to rozpocząć ostrzał jako pierwszy po czym nie dać się zabić tongue.gif, prościej mówiąć jako pierwszemu "złapać" przeciwnika na HS'ie (celownik wtedy mu tak skacze, że nie będzie maił możliwości oddania celnego strzału w naszą głowę).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2026 Invision Power Services, Inc.